Informace o vracení vstupného

V důsledku restriktivních opatření proti šíření koronavirové nákazy je nucena řada pořadatelů rušit letošní kulturní akce. 62. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl se však konat bude. Pořadatelé jeho podobu upravili tak, aby se mohl konat i za aktuálních podmínek, které naopak využijí k vytvoření mimořádného, jindy jen těžko opakovatelného formátu. Nově bude program tvořit cyklus exklusivních komorních koncertů ve výjimečných prostorách a pro malý počet diváků, interprety budou špičkoví čeští umělci. Festival se bude konat v termínu od 2. do 12. července 2020 a závěrečné tradiční Velké finále se uskuteční až na podzim. Původní program se ruší a držitelům zakoupených vstupenek bude vráceno vstupné.

Pro vracení vstupného platí podmínky stanovené provozovatelem prodejního portálu Ticketportal.cz. Vzhledem k mimořádné situaci se mohou lišit od standardní podoby a průběžně se i upravují. Aktuální informace jsou vždy ZDE.

Vstupenky zakoupené u prodejce (předem rezervované nebo bez rezervace)

Nárok na vrácení vstupného je třeba předložením originálu vstupenky uplatnit výhradně v místě nákupu, vstupné vrací ten prodejce, jemuž byla provedena úhrada vstupenek (hotově, kartou přes terminál). Vstupenky není možno vrátit na jiném prodejním místě! V případě zrušeného prodejního místa vrací platbu centrální kancelář Ticketportal (IRSnet CZ s.r.o., Politických vězňů 15, Praha 1), kam je vstupenky třeba fyzicky doručit.

Vstupenky zakoupené v předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle (Festivalové centrum)

V předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle lze vrátit výhradně vstupenky tam zakoupené.

Vstupenky zaplacené elektronicky po internetu

Vstupné uhrazené elektronicky (převodem z účtu, kartou přes platební bránu) se vrací návratovou transakcí automaticky na tentýž účet, z něhož bylo zaplaceno. To platí pro vstupenky doma vytištěné (HOMEticket) i pro vstupenky elektronicky zaplacené a následně vyzvednuté v prodejním místě.  O navrácení platby není nutné žádat! Vracet se začne od 15. května, je však třeba zachovat trpělivost, vzhledem k mimořádné situaci a množství operací může vracení probíhat i více dnů.

Vstupenky uhrazené převodním příkazem na fakturu

V případě vstupenek zakoupených v síti Ticketportal je třeba fakturu spolu s oskenovanými vstupenkami zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
V případě vstupenek zakoupených přes předprodejní kancelář Smetanovy Litomyšle je třeba fakturu spolu s oskenovanými vstupenkami zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vstupenky zakoupené na dobírku

Předprodejní kancelář Smetanovy Litomyšle bude kupující sama kontaktovat a dohodne s nimi způsob vrácení uhrazené částky.

Možnost podpory Smetanovy Litomyšle

Omezená varianta 62. ročníku s sebou nese i krácená plnění partnerů, sponzorů a snížení dotací. Pořadatelé dělají vše proto, aby ekonomicky situaci ustáli, vítaná však bude každá finanční pomoc, umožňující také přípravu dalších ročníků. Rozhodnete-li se podpořit organizátory tím, že jim ponecháte dříve zaplacené vstupné nebo jeho část, zašlete v případě elektronické platby takovou informaci do 15. května na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., aby neproběhlo automatické navrácení. U zakoupených vstupenek u prodejce stačí vstupenky prostě nevrátit a skartovat je. Výnos bude částečně použit i pro pomoc nezávislým hudebníkům, kteří nebudou moci na festivalu v letošním roce vystoupit. Za Vaši podporu hluboce děkujeme, žádná částka není nevýznamná.

V případě nejasností dotazy zasílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně volejte na tel. 461 616 070 nebo 602 457 338.